Ta strona używa plików cookie do zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją i innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się i akceptujesz fakt, że możemy umieszczać tego rodzaju pliki cookie na Twoim urządzeniu. Więcej informacji w "polityce prywatności"

Wyposażenie gastronomii-MP GASTRO
Wyposażenie gastronomii

Filtry uzdatnianie - zmiękczanie wody

 

Witamy, zazwyczaj wody zasilające obiekty użyteczności publicznej typu hotele, restauracje to wody pochodzące ze źródeł głębinowych. Takie źródła charakteryzują sie dużą zawartością wapna i magnezu (twarda woda). Wtedy to bardzo korzystne staje się zainstalowanie centralnego systemu zmiękczania wody CSZW na zasilaniu wody do budynku. Instalacja stacji zmiękczania wody na głównym ujęciu jest bardziej ekonomiczne od założenia kilku małych stacji do poszczególnych urządzeń (np. zmywarki, ekspresu, piecyka konwekcyjnego itd.). Ponieważ zmiękczacze stosowane miejscowo chronią przed kamieniem tylko te urządzenia, do których są podłączone. Centralny zmiękczacz automatyczny CSZW jest urządzeniem bezobsługowym, zapewnia miękką uzdatnioną wodę w całym obiekcie. CSZW chroni przed kamieniem wszystkie elementy mające kontakt z wodą między innymi: kotły co., instalacje sanitarne, baterie, kabiny prysznicowe, pralnice, podgrzewacze wody itd. Również używanie miękkiej wody przyczyni się do dwukrotnego zmniejszenia zużycia detergentu zarówno podczas mycia w zmywarkach, mycia podłóg, sanitariatów oraz prania. Miękka woda wzmacnia działanie detergentu, trudne do usunięcia plamy czy zabrudzenia nie stanowią już problemu. Podsumowując można powiedzieć, że stosowanie miękkiej wody przynosi korzyści zarówno pod względem jakości i oszczędności. .

CENTRALNE SYSTEMY ZMIĘKCZANIA WODY ZASILAJĄ CAŁE OBIEKTY!

 

Zmiękczona - uzdatniona woda poprawa komfort kąpieli hotelowych klientów, skóra jest nie podrażniona miękka i delikatna i nie wymaga pielęgnacji drogimi kosmetykami. CSZW montuje się za licznikiem wody i za zbiornikiem hydroforowym. CSZW dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb oraz parametrów wody, jej zużycia chwilowego i dobowego. Do wyboru mamy pojedynczą lub podwójną CSZW.

Pojedyncza CSZW typ TT Wówczas urządzenie składa się z kolumny zmiękczającej i zbiornika na środek regenerujący. Na pracę stacji składają się dwa cykle: cykl pracy (zmiękczania - uzdatniania) oraz cykl regeneracji (płukania, czyszczenia). Podczas oczyszczania następuje przerwa w dostawie miękkiej wody wtedy do dyspozycji mamy tylko wodę nieuzdatnioną. Po zakończeniu cyklu płukania stacja zmiękczania jest gotowa do dalszej pracy. Czas regeneracji 1 - 2 godzin. CSZW powinna być dobrana tak żeby regeneracja odbywała się najczęściej raz na dobę. Czas na  regenerację należy ustawić na okres w którym jest najmniejsze zapotrzebowanie na uzdatnioną wodę, np. 3 w nocy